Paweł Szczur
Źrodła danych nt. turystyki

Dane i raporty nt turystyki. Chętnie umieszczę inne źródła, jeżeli ktoś z czytających posiada.

Turystyką i promocją zainteresowałem się po jednej z dyskusji, które odbyłem z Jeremiuszem Dudkiewiczem, który postanowił udać się na Komisja Promocji i Współpracy z zagranicą. To on wskazał mi, że pewne rzeczy nie trzymają się całości. Wtedy też poświęciłem trochę czasu na znalezienie raportów z Gdańska i Torunia, a był to rok 2016 albo 2017.

Później odbyłem jeszcze krótką rozmowę na ten temat z Mirkiem Arczakiem, radnym Rady Miasta Olsztyn, wybranym z KWW Wspólny Olsztyn, z którego ja również kandydowałem do Rady Miasta.

Obecnie odświeżyłem sobie dane zainpirowany różnymi dyskusjami na Facebooku.

Zamierzałem materiały trochę obrobić i o nich opowiedzięć przed opublikowaniem, ale ponieważ publika domaga się źródeł postanowiłem nie zwlekać.

Głodnym informacji i niezłych przykładów przedstawiam:

Toruń

Wydatki turystów w Toruniu Bardzo dobre raporty. Polecam. https://visittorun.com/pl/page/monitoring-ruchu-turystycznego

Gdańsk

Gdańsk ma bardzo dobre raporty, ale brakuje jednej zbiorczej strony dla nich. Ma natomiast program rozwoju.

Olsztyn

Link “Turystyka” na stronie www.olsztyn.eu przekierowuje na https://visit.olsztyn.eu/, niestety - ta strona nie zawiera żadnych przydatnych informacji do analizy.

Kiedyś była strona informacja turystyczna: https://www.olsztyn.eu/o-olsztynie/informacja-turystyczna.html.

Nie znajdziemy też nic o promocji i turystyce w dziale “Dokumenty strategiczne”: https://www.olsztyn.eu/gospodarka/dokumenty-strategiczne.html

Rzut okiem na Biuro Promocji i Turystyki: http://bip.olsztyn.eu/bip/dokument/299288/biuro_promocji_i_turystyki_bp_/ Pustka. Nie ma ani sprawozdań, ani planów.

W Plany, sprawozdania i kontrole też pustka.

Wykorzystałem również wyszukiwarkę uchwał rady miasta, nie dostałem żadnych wyników. Na stronach komisji również pustka.

Proszę o podsyłanie materiałów i linków, chętnie umieszczę tutaj źródła.

Możemy za to znaleźć artykuły w gazetach: Ratusz: Turyści coraz chętniej odwiedzają Olsztyn. To bardzo odważne głosić takie rzeczy bez danych i analiz.


Last modified on 2020-02-27